SOCCER SCHEDULE


CHECK THE SOCCER SCHEDULE BELOW TO SEE WHAT LIVE MATCHES ARE GOING TO AIR TODAY

Saturday, November 27


Coming up Stream Time

Gornik Leczna vs Gornik Zabrze

12:30

FK Radnicki 1923 vs FK Napredak

13:00

Radnicki Sremska Mitrovica vs FK Indija

13:00

Rad Belgrade vs FK Macva Sabac

13:00

Loznica vs FK Graficar Beograd

13:00

FK Minai vs Dynamo Kiev

13:00

Cannet Rocheville vs FC Bastia-Borgo

13:00

FK Kabel Novi Sad vs FK Backa Palanka

13:00

Buducnost Dobanovci vs FK Timok Zajecar

13:00

Karlsruhe vs Hannover 96

13:30

England Women vs Austria Women

13:30

Arsenal vs Newcastle

13:30

Preston vs Fulham

13:30

Schalke vs Sandhausen

13:30

Erzgebirge Aue vs Darmstadt

13:30

2. Bundesliga Konferenz

13:30

Wurzburger Kickers vs SV Meppen

14:00

Alessandria vs Cremonese

14:00

Ascoli vs Monza

14:00

Benevento vs Reggina

14:00

TSV Havelse vs 1860 Munich

14:00

Saarbrucken vs Viktoria 89 Berlin

14:00

Borussia Dortmund II vs Kaiserslautern

14:00

Frosinone vs Pordenone

14:00

Canet Roussillon vs Saint-Denis FC

14:00

Caykur Rizespor vs Kayserispor

14:00

CD Alaves vs Celta Vigo

14:00

ACS Sepsi vs Chindia Targoviste

14:00

J3 Amilly vs US Quevilly

14:00

Laval vs Le Mans

14:00

Cosenza vs Spal

14:00

Magdeburg vs Eintracht Braunschweig

14:00

Hapoel Kiryat Shmona vs Hapoel Beer Sheva

14:00

Wehen SV vs Verl

14:00

Pirin Blagoevgrad vs Lokomotiv Plovdiv

14:15

Mamelodi Sundowns vs Sekhukhune United FC

14:30

TS Galaxy vs Cape Town City

14:30

Bischheim vs Nancy

14:30

FC Akhmat Grozny vs Rostov

14:30

Bischheim Soleil vs Nancy

14:30

Kisvarda FC vs MTK Budapest

14:45

Sampdoria vs Verona

15:00

Varzim vs Penafiel

15:00

AFC Eskilstuna vs Landskrona BoIS

15:00

Trelleborgs FF vs Jonkopings Sodra

15:00

Vasalunds IF vs Orgryte IS

15:00

IFK Varnamo vs Norrby IF

15:00

GAIS vs GIF Sundsvall

15:00

Osters IF vs Akropolis IF

15:00

Helsingborg vs Vasteras SK

15:00

Chambery vs Auxerre

15:00

NK Hrvatski Dragovoljac vs HNK Gorica

15:00

Falkenbergs FF vs IK Brage

15:00

Slask Wroclaw vs Stal Mielec

15:00

Empoli vs Fiorentina

15:00

Wolfsburg vs Borussia Dortmund

15:30

Hertha Berlin vs Augsburg

15:30

Cologne vs Borussia Mgladbach

15:30

Bochum vs SC Freiburg

15:30

Greuther Furth vs TSG Hoffenheim

15:30

1. Bundesliga Konferenz

15:30

Northampton vs Leyton Orient

16:00

Rochdale vs Exeter

16:00

Salford City vs Oldham

16:00

Scunthorpe vs Bradford

16:00

Sutton Utd vs Barrow

16:00

Swindon vs Harrogate Town

16:00

Tranmere vs Stevenage

16:00

AFC Wimbledon vs Fleetwood Town

16:00

Bolton vs Cheltenham

16:00

Burton Albion vs Doncaster

16:00

Cambridge Utd vs Sunderland

16:00

Gillingham vs Portsmouth

16:00

Lincoln City vs Accrington Stanley

16:00

Morecambe vs Milton Keynes Dons

16:00

Oxford Utd vs Rotherham

16:00

Plymouth vs Wigan

16:00

Sheff Wed vs Wycombe

16:00

Shrewsbury vs Charlton

16:00

Chernomorets Odessa vs Desna Chernihiv

16:00

Burgos vs Malaga

16:00

Montchat Lyon vs Sochaux

16:00

Amiens AC vs Feignies Aulnoye FC

16:00

St Johnstone vs Hibernian

16:00

Port Vale vs Hartlepool

16:00

Aubagne FC vs Nimes

16:00

Crystal Palace vs Aston Villa

16:00

Liverpool vs Southampton

16:00

Norwich vs Wolverhampton

16:00

FC Cite 6 Calonne Ricouart vs Valenciennes

16:00

Dundee vs Motherwell

16:00

Ross County vs Dundee Utd

16:00

Birmingham vs Blackpool

16:00

Sara FC vs AS Binah

16:00

Bournemouth vs Coventry

16:00

Huddersfield vs Middlesbrough

16:00

Hull vs Millwall

16:00

Luton vs Cardiff

16:00

Peterborough vs Barnsley

16:00

Stoke vs Blackburn

16:00

Swansea vs Reading

16:00

Amiens AC vs Feignies

16:00

Hearts vs St Mirren

16:00

Carlisle vs Walsall

16:00

Crawley Town vs Mansfield

16:00

Forest Green vs Bristol Rovers

16:00

Brescia vs Pisa

16:15

Hapoel Nof HaGalil vs Hapoel Bnei Sakhnin

16:15

Asteras Tripolis vs Atromitos Athinon

16:15

Seraing United vs Sint-Truidense

16:15

Guingamp vs Stade Briochin

16:15

Valencia vs Rayo Vallecano

16:15

Famalicao vs Portimonense

16:30

Academico Viseu vs Vilafranquense

16:30

El Sharqia Dokhan vs El Gounah

16:30

Maccabi Netanya vs Maccabi Petach Tikva

16:30

NAC vs Helmond Sport

16:30

ACS UTA Batrana Doamna vs FC Arges Pitesti

16:30

Arda Kardzhali vs Levski Sofia

16:30

MOL Fehervar FC vs Gyirmot SE

17:00

Metalac Gornji vs FK Cukaricki

17:00

Bieshiem vs Thaon

17:00

Besiktas vs Giresunspor

17:00

SCR Altach vs WSG Swarovski Tirol

17:00

Austria Klagenfurt vs FC Salzburg

17:00

FC Flyeralarm Admira vs Wolfsberger AC

17:00

Asf Andrezieux vs Grenoble

17:00

Cannes vs Rodez Aveyron

17:00

FC Mulhouse vs Lyon Duchere

17:00

FK Khimki vs Krasnodar

17:00

Club Franciscain vs Cholet

17:00

Lille vs Nantes

17:00

Slaven Belupo vs HNK Rijeka

17:00

Pogon Szczecin vs Lechia Gdansk

17:30

Venissieux vs Yzeure

18:00

ESA Linas Montlhery vs Evreux

18:00

Dinan Lehon vs Saint Malo

18:00

Grasshoppers vs Lugano

18:00

Cambrai vs Amiens

18:00

Paris FC vs CSC de Cayenne

18:00

Mexico Women vs Canada Women

18:00

Ajaccio GFCA vs Red Star FC 93

18:00

Lillestrom vs Stromsgodset

18:00

Odd BK vs Valerenga

18:00

Chambly Thelle FC vs Beauvais

18:00

AS M Venissieux vs Yzeure

18:00

Juventus vs Atalanta

18:00

Almeria vs Huesca

18:15

Sporting Gijon vs Fuenlabrada

18:15

Perugia vs Cittadella

18:30

MS Ashdod vs Hapoel Jerusalem FC

18:30

Dnipro-1 vs Vorskla Poltava

18:30

Apollon Smyrnis vs Lamia

18:30

Mallorca vs Getafe

18:30

Brighton vs Leeds

18:30

Bayern Munich vs Arminia Bielefeld

18:30

Giannina vs AEK Athens

18:30

Cercle Brugge vs KV Mechelen

18:30

Eupen vs KV Kortrijk

18:30

Fortuna Sittard vs FC Groningen

18:45

Beitar Jerusalem vs Hapoel Hadera

18:50

Arouca vs Boavista

19:00

Stade Poitevin vs US Orleans 45

19:00

Rapid Bucuresti vs CS Mioveni

19:30

Budapest Honved vs Ujpest

19:30

PEC Zwolle vs RKC

20:00

Rakow Czestochowa vs Zaglebie Lubin

20:00

FC Sion vs St Gallen

20:30

Valladolid vs FC Cartagena

20:30

Holstein Kiel vs Werder Bremen

20:30

Venezia vs Inter Milan

20:45

Charleroi vs Anderlecht

20:45

Ecuador Women vs Argentina Women

21:00

Willem II vs Go Ahead Eagles

21:00

Villarreal vs Barcelona

21:00

CA Talleres de Cordoba vs CA Aldosivi

21:00

Palmeiras vs Flamengo

21:00

Nice vs Metz

21:00

Belenenses vs Benfica

21:30

Cobresal vs Universidad de Chile

22:00

OHiggins vs CD Antofagasta

22:00

Melipilla vs Everton de Vina

22:00

Paraguay Women vs Peru Women

23:00

Ecuador Women vs Argentina Women

23:00

Patronato Parana vs Godoy Cruz

23:15

Bragantino vs America MG

23:30

Deportivo Cali vs Deportivo Pereira

00:00

Sao Paulo vs Sport Recife

01:30

Estudiantes LP vs Velez Sarsfield

01:30

Club America vs Unam Pumas

02:00

Managua FC vs Diriangen

02:00

Atletico Nacional Medellin vs Junior

02:05

Atlas vs Monterrey

04:05

Melbourne Victory vs Brisbane Roar

06:05

Western Sydney Wanderers vs Newcastle Jets

08:15

Zhanyi Skywalker vs Tainan City

09:00

Hang Yuen vs Taichung Futuro

09:00

Taiwan Power Company vs Taipei City Tatung

09:00

Gazisehir Gaziantep FK vs Konyaspor

11:30